MAGAZINE

10 manieren waarop CrossFit jouw leven verrijkt

Geschreven door: Stijn Pieters op | 5 minuten leestijd

Wanneer je aan CrossFit denkt, denk je vaak aan intense workouts met zware gewichten en dat lijkt allemaal te veel voor jou. Uit onze ledenbevraging blijkt dat CrossFit net heel verrijkend is voor jouw leven en dat van jouw naasten. Deze 10 voordelen komen rechtstreeks uit onze ledenbevraging.

1| Je ervaart meer energie

Dat je vooruitgang boekt met je fysieke prestaties is geen mysterie. Het zijn en blijven uiteraard nog steeds korte, intensieve workouts. Net doordat je zo intens in beweging bent en je lichaam uitdaagt, gaat je lichaam bepaalde stoffen vrijlaten waaronder dopamine. Daardoor gaan gevoelens van goed-voelen, trots en motivatie toenemen waardoor je meer energie ervaart. Deze energie neem je mee in je dagelijkse leven.

2| Je krijgt een betere lichaamshouding

CrossFit bestaat uit workouts waarbij verschillende functionele bewegingen gecombineerd worden. Deze zijn functioneel van aard omdat ze ons beweegpatroon van alledag nabootsen, zoals heffen en tillen. Allemaal bewegingen waar we van oudsher voor gemaakt zijn. Maar het vermogen om deze juist uit te voeren, moet ons opnieuw worden aangeleerd.

Tijdens onze CrossFit lessen leggen de coaches de correcte houdingen stap voor stap uit zodat jij je bewust wordt van elke spier die je hierbij gebruikt. Hoe meer jij meester wordt van de beweging, hoe meer gewicht je bijvoorbeeld in een workout mag gebruiken. Vaak schrikt het woord 'gewichtheffen' af, maar als CrossFitter weet je wel beter, want op die manier sterk jij je lichaam aan waardoor je niet enkel sterker zal zijn tijdens de workouts maar ook daarbuiten. Boodschappen doen, in de tuin werken, kinderen oppakken: het zijn allemaal dingen die vlot en zonder rugpijn verlopen.

3| Je lichaam wordt er sterker van

De belastbaarheid van je lichaam wordt bepaald door de uitdagingen die je met regelmaat aangaat. Als je je lichaam nooit belast met impact door springen, stoten, trekken, etc. ga je het vermogen hiertoe verliezen. Je lichaam wordt zwak, instabiel en kwaaltjes verschijnen. Naarmate je intensiteit en regelmaat van CrossFit trainingen toeneemt, ga je al snel ervaren dat je spieren en je lichaam in het algemeen vele male sterker en robuuster worden. Vele van onze leden staan verbaasd van de kracht die ze opbouwen op relatief korte tijd. Je wordt letterlijk sterker dan ooit tevoren.

Trainen bij OmniMove is de beste manier van pensioensparen.

4| Je neemt automatisch een gezonde levensstijl aan

De verhoogde energie, de productie van gelukshormonen en de toenemende kracht en zelfzekerheid zorgen ervoor dat je automatisch bewuster gaat leven. Je krijgt meer respect voor je lichaam. Dit betekent dat je met meer gemak en plezier bereid bent je levensgewoontes aan te pakken. Je gaat bewuster eten wat zorgt voor een beter herstel van je trainingen. Je kruipt al eens een keer vroeger in je bed om toch goed uitgerust een ochtendtraining mee te pikken. Onze stimulerende community en onze manier van trainen, gaan je ganse levensstijl in de positieve richting doen evolueren.

5| Je staat met meer zelfvertrouwen in het leven

Een sterker lichaam, het ervaren van meer energie en een bewuste levensstijl doen je stralen van zelfzekerheid. Dit neem je mee naar je werk, je relatie en je sociale omgeving. Je zou niet de eerste zijn die wordt aangesproken met ‘wat ben jij allemaal aan het doen?’. Je omgeving gaat verbaasd zijn van de snelheid waarmee jij als persoon evolueert.  

6| Je bent een leidend voorbeeld voor anderen

Mensen die vol energie en ambitie zitten: daar kijken we naar op, toch? Wel, CrossFitters zitten boordevol energie en moed, voelen zich goed in hun vel en geven het beste van zichzelf. Dat werkt heel aanstekelijk. Mensen in je omgeving pikken die energie op en worden er spontaan vrolijk van en kijken naar je op. Het feit dat je aan jezelf werkt is al een heuse mijlpaal. Als je daarbovenop ook nog anderen daarbij kan helpen, dan kan je pas echt spreken van voldoening. 

7| Je bouwt je sociale netwerk uit

CrossFit workouts zijn meestal individuele workouts - met uitzondering op enkele partner workouts. Toch sta je er nooit alleen voor. Het mooie aan CrossFit is net dat iedereen dezelfde workout doet en dus ook voor dezelfde uitdaging staat. Bovendien kan je rekenen op een coach die waakt over jouw manier van bewegen. Aan het einde van de workout is het traditie om iedereen te high-fiven uit respect voor elkaars doorzetting en moed tijdens de workout. Een workout bij OmniMove stopt vaak niet na de workout. Wij voelen perfect ons lichaam aan en geven het dat wat het nodig heeft. Na een workout is dat stretching en cooling down. Dit gebeurt altijd in groep zodat je nog kan na-babbelen.

8| Je voelt je minder moe

Puffen en kuchen, klagen en zagen, mist in je hoofd. Dat zijn vaak dingen die we horen wanneer er nieuwe leden starten. Doordat ze intensief aan zichzelf gaan werken en meer energie gaan voelen, ebt dat gevoel van moeheid weg. Wil dat zeggen dat je dan minder moe bent na een zware dag werken of als je kinderen je een hele nacht wakker houden? Nee, helemaal niet. Je gaat er gewoon minder aandacht aan besteden. Het is namelijk veel leuker om je energieker te voelen dan om je moe te voelen.

9| Je wordt snel een all-round atleet

Door onze trainingsformule - waarin we voortdurend variëren in alle mogelijke lichaamsbewegingen aan wisselende niveau’s van intensiteit en tijdsduur - gaat je capaciteit om goed te presteren in alle andere sportdisciplines ontzettend toenemen. Je gaat werkelijk beter dansen, lopen, zwemmen, voetballen en noem maar op. Je wordt die all-round atleet waar iedereen een beetje jaloers op is.

10| Je immuunsysteem laat je minder vaak in de steek

Het geheel aan schakels in je gezondheid die beginnen te verbeteren wanneer je start met trainen zorgt op middellange termijn voor een sterk en verhoogd immuunsysteem. Dat wil zeggen dat je minder vatbaar wordt voor ziekte.

De impact op korte termijn betekent minder vaak verkouden zijn of minder vatbaar zijn voor dat grieperige gevoel. Op lange termijn wapen je je echt tegen verschrikkelijke ouderdomsziektes zoals obesitas type 2, hart- en vaatziekte, alzheimer, etc. We noemen trainen bij OmniMove wel eens de beste manier van pensioensparen. Wij voorzien de mogelijkheden en de begeleiding. Jij verricht het harde werk en plukt er nadien de vruchten van.

Blijf je graag op de hoogte van soortgelijke artikels?

Schrijf je dan in op onze nieuwsbrief. Je kan je ten allen tijde terug uitschrijven!

Wij geven om de bescherming van uw gegevens. Lees ons Privacybeleid.

Uw inschrijving voor de nieuwsbrief is goed ontvangen.